Cestování a cestovní ruch

Cestovní tipy pro nejlepší kjótský zážitek

Kjóto - Kinkaku-ji
Posted by admin

V první řadě, zkontrolujte, zda máte povolen vstup 

Je velmi běžné, že některé provozy v Japonsku jsou pro širokou veřejnost zavřeno. Existuje také mnoho restaurací, které neumožňují turistům vstup do jejich prostor. To je důvod, proč musíte nejprve přezkoumat, zda mají návštěvníci povolen vstup na místo, kam plánujete jít. Dobrým příkladem toho je populární čajovna Ichiriki, která neumožňuje vstup turistů.

Ztratit se

I když by nebylo na škodu udělat si domácí úkol, než navštívíte nové místo, je také stejně důležité, abyste věděli, kdy byste se měli vzdát svého výzkumu a vybočit ze svých plánů. Dobrou zprávou je, že Kjóto je tím dokonalým městem, kde se můžete ztratit, abyste mohli objevovat a prozkoumávat jinou stranu Japonska. 

Kjótu ulice
Ulice v japonském Kjótu

Mějte vždy s sebou deštník

Nezáleží na tom, zda si budete svou pokožku chránit před horkem letního slunce nebo blokovat déšť, budete si děkovat, pokud si při cestě po městě dáte malý deštník. Jeho počasí může být docela nepředvídatelné, takže mít jeden dává smysl. 

YouTube video
Video: 5 nejlepších turistických cílů v Kjótu

Vydejte se na jednodenní výlet

Pokud jste si již před příjezdem do Japonska zakoupili průkaz JR online, využijte co nejvíce z úžasných měst, která jsou vzdálena jen krátkou jízdou vlakem od města Kjóto.

Dávejte si pozor při objevování

Kjóto je známé svým nepřekonatelným výběrem starodávných chrámů. Než se vydáte na průzkum, musíte vždy znát své vlastní limity. Většina návštěvníků v této oblasti, kteří nešlápnete správně, má tendenci trpět takzvanou únavou chrámu. Je to neduh, který se objeví, jakmile váš zájem o chrámy poklesne lusknutím prstu v poměru k počtu chrámů, které jste viděli. Doporučuje se navštívit nejvíce tři chrámy denně, pak sníst sushi a mezi jednotlivými návštěvami popíjet saké. 

Vyhněte se vrcholné cestovní sezóně

Podzim a jaro jsou nejoblíbenějším obdobím na návštěvu Kjóta. Jsou to také časy, kdy ceny výrazně stoupají, nemluvě o složité době hledání ubytování. Chcete bezbolestnou rezervaci a ušetříte peníze při postupu, je nejlepší vycestovat do této oblasti během zimních a letních měsíců. Tenká vrstva sněhu, kterou město dostane, je naprosto ohromující a něco, co byste určitě nechtěli přehlédnout.

Přečtěte si také následující článek: Zažijte luxusní pobyt v hotelu Thermana Laško

Články ze stejné kategorie:

Related Post