Krása, zdraví a móda

Redukce stresu pomocí ashwagandhy

Kromě zvládání stresu může ashwagandha také pomoci s úzkostí
Posted by admin

Svět ájurvédy je plný přírodních prostředků a bylin. Jeho původ je božský a byl vytvořen k léčení lidí trpících různými problémy. Jednou z těchto výjimečných bylin je ashwagandha.

Výhody

Ještě předtím je třeba zmínit, co je ashwagandha? Jedná se o keř, jehož kořeny jsou specifickou součástí této rostliny a lidé je nejčastěji používají. Bylina má svůj původ v Indii, ale může růst téměř všude za předpokladu, že teplotní klima je kolem 25 stupňů, je zde dostatečný sluneční svit a je přítomna bohatá půda.

Ashwagandha keř
Ashwagandha – výkonná zbraň v boji proti stresu

Adaptogeny jsou specifickou třídou bylin, do které tato rostlina patří. Pomáhají chránit tělo před nebezpečnými účinky toxického stresu. To je také považováno za hlavní přínos tohoto keře.

Odborníci však varují, že stále existuje málo potvrzených vědeckých studií. Stále však existuje důkaz, že bylina, která je známá také jako indický ženšen nebo třešeň zimní, může modifikovat hladiny kortizolu a může mít také vyrovnávací účinky na glutamát, což je typ excitačního neurotransmiteru v mozku.

To je však pouze špička ledovce.

Ashwagandha prášek
Ashwagandha jako doplněk stravy

Kromě zvládání stresu může ashwagandha také pomoci s úzkostí, nespavostí, chronickou únavou, mírnou obsedantně kompulzivní poruchou, fibromyalgií a syndromem neklidných nohou. To vše se považuje za hlavní výhody tohoto druhu bylin. V západním světě vědci abstrahují aktivní složku byliny, syntetizují ji v laboratoři a používají ji na přípravu látek se zvláštním účinkem, obvykle něco uvnitř těla uzavírají. Jakmile se však použije celá bylina, lze ji použít k léčbě četných stavů, namísto cílení pouze na jeden symptom, stejným způsobem, jako to funguje u léků. Tyto byliny slouží jako všeobecná podpora těla, místo toho, aby něco pouze potlačovaly.

Jak používat ashwagandhu

Nezáleží na tom, zda si kupujete doplněk ve formě prášku, tobolky nebo tinktury. Všechny jsou účinné, ale musíte se ujistit, že to co si koupíte, je opravdu legitimní. Namísto nákupu všeho, co najdete na skladě v nejbližší prodejně zdravé výživy v oblasti vašeho domova, je důležité provést výzkum a zboží koupit pouze od spolehlivé společnosti s jasným určením původu použité byliny.

YouTube video
Video: Jak to działa ashwagandha? Super adaptogen.

Ale existuje zde i něco, co byste měli vědět o chuti tohoto konkrétního doplňku. V podobě prášku nebo tinktury, může tato bylina chutnat trochu hořce. To je důvod, proč se mnoho lidí rozhodne kombinovat ji s jejich oblíbenými koktejly nebo s trochou medu a mandlového mléka. Nemějte obavy, pokud chuť nevyhovuje vašemu patru. Tinkturu můžete vždy přímo aplikovat na pokožku a můžete očekávat, že se vstřebá stejně jako éterické oleje.

Kdy si všimnete rozdílu?

Neočekávejte, že po požití pilulky z ashwagandhy veškerý stres zázračně zmizí. Pamatujte, že nejde o lék, ale spíše o tinkturu. To znamená, že výsledků si všimnete až poté, co budete přípravek používat každý den po dobu několika týdnů.

Články ze stejné kategorie:

Related Post