Počítač a technologie

Rozdíly Mezi Webovou Stránkou a Webem

Webové stránky se vytvářejí pomocí různých programovacích jazyků
Posted by admin

Při používání a prohlížení internetu často slyšíte slova web Domenca webová stránka. Ale i když se zdá, že tyto dva pojmy spolu souvisejí a mnoho lidí je používá zaměnitelně, pravdou je, že webové stránky a webové stránky mají mnoho zásadních rozdílů.

Co je To Webová Stránka?

Webové stránky jsou definovány jako jednotlivé stránky nebo jednotlivé dokumenty webových stránek. Všechny webové stránky jsou spojeny s jedinečnou adresou URL, která slouží k přístupu nebo vykreslení dané stránky.  Tyto webové stránky a adresy URL mohou být buď veřejné, nebo soukromé, což závisí na tom, jak byly nakonfigurovány jejich vývojáři. 

Webové stránky
Webové stránky zobrazeny na různých zařízeních

Všechny webové prohlížeče lze skutečně použít k navigaci po adresách URL, které mohou uživatelé kopírovat a sdílet. Prohlížení webových stránek často nevyžaduje žádnou navigaci, pokud máte k dispozici jejich adresu URL. Mnoho adres URL je však ve skutečnosti spojeno s webem, který pomáhá vývojářům vymyslet správně strukturované uživatelské rozhraní a mapu stránek. Pomáhá také při SEO neboli optimalizaci pro vyhledávače. 

Webové stránky se vytvářejí pomocí různých programovacích jazyků podle konkrétní platformy použité pro vývoj. Mezi nejběžnější programovací jazyky patří HTML, Perl, PHP, Python a další. 

Webové stránky v jazyce HTML jsou známé tím, že se rychleji načítají a také se mohou pochlubit čistým a jednoduchým vzhledem. JavaScript a CSS však pomáhají vytvářet interaktivnější webové stránky s validací. Kromě toho webové stránky obvykle obsahují několik druhů zdrojů, které je činí poutavějšími a interaktivnějšími. Existují dva základní typy webových stránek, a to dynamické webové stránky a statické webové stránky. 

Co je To Web?

Weby jsou souborem různých webových stránek, které jsou vzájemně propojeny pomocí hypertextových odkazů. Každá webová stránka je propojena pod jednou doménou pro jedinečnou identifikaci webové stránky. Web je primárním zdrojem propojení hypertextových odkazů do několika sekcí a sekce mohou dále zahrnovat několik dalších souvisejících webových stránek. 

YouTube video
Co je WEB 3.0?

Podobně jako u webových stránek je pro lidi také snadné procházet jakoukoli stránkou pomocí webového prohlížeče a zadat adresu domény. Weby se při vývoji řídí také podobnými programovými jazyky, které jsou nezbytné pro vývoj webových stránek. Proces vývoje webu však bývá složitější, nemluvě o tom, že zabere také více času. 

Weby se obvykle dělí do dvou základních kategorií, a to na interaktivní a statické. Statické stránky jsou určeny ke sdílení zdrojů a informací bez interakce a zapojení návštěvníků. Interaktivní webové stránky umožňují návštěvníkovi zapojit se do interakce s ostatními členy, zatímco autor využívá chatovací pole, pole pro komentáře, vkládání článků a další. Mezi nejoblíbenější a nejběžnější kategorie patří weby elektronických obchodů, weby sociálních sítí, seznamovací weby, partnerské webové stránky a další. 

Všimněte si, že weby obvykle obsahují kromě domovské stránky několik webových stránek, blog, podporu, kontakt, o, ke stažení, produkty, fórum a další. Existují však případy, kdy mohou být webové stránky vytvořeny s obsahem jednoho subjektu bez hypertextových odkazů. Tento druh webu se nazývá jednostránkové webové stránky. 

Články ze stejné kategorie:

Related Post