Pokud plánujete založení vlastního blogu nebo vytvoření webové stránky v nejbližší době, určitě už víte, že budete potřebovat jednu nebo druhou formu webhostingu.
Do této doby jste možná hledali několik společností, abyste věděli, co můžete očekávat, pokud jde o náklady.
Můžete se však také cítit trochu zmatení. Nejste jediný, kdo se tak cítí. Dokonce i nejzkušenější vývojáři se ve skutečnosti těžko snaží přijít na to, zda někdy přijít na hostování kvůli všem různým proměnným.
Dnes se dozvíte o různých druzích webhostingu, které vám pomohou rozlišit jeden od druhého a usnadní vám výběr správné volby pro vaše potřeby:
Obsah:
Webhosting zdarma
Bohužel v dnešní době není nic zadarmo a pokud si myslíte, že vám tyto služby poskytnou hosting zdarma, tak to tak vůbec není. Díky bezplatným webhostingovým službám technicky nevytvoříte své vlastní webové stránky, ale pouze jednu nebo několik stránek na webu jiné osoby.

WordPress vám například umožňuje bezplatně vytvořit blog nebo web na jejich platformě. Váš web je však pouze subdoménou jeho domény. Znamená to, že vaše adresa URL bude www.yourwebsite.wordpress.com namísto www.yourwebsite.com. Umožnily vám upustit od názvu WordPress, ale abyste si toto privilegium mohli vychutnat, musíte zaplatit. To znamená, že je zdarma za předpokladu, že vám vyhovují reklamy na celé stránce a WordPress zahrnut do vaší adresy URL.
Virtuální privátní server nebo VPS hosting
Hostování VPS nebo virtuálního soukromého serveru je možností topolového webhostingu pro ty majitele stránek, kteří chtějí inovovat z obvyklého sdíleného hostingu, protože je vyvážený z každého hlediska a je zahrnut v ceně.
Servery VPS stále vyžadují, abyste sdíleli prostor se zbytkem uživatelů pouze na jednom fyzickém serveru. Avšak rozdíl od tradičního sdíleného hostingu spočívá v tom, jak se k tomu dopracuje.

Za prvé, je velmi vzácné, že serveru VPS mají více než 20 let. Výhodou samozřejmě je, že stroj bude od začátku méně zatěžován. Skutečná výhoda hostování VPS však spočívá v podobě hypervisoru nebo monitoru virtuálního stroje.
Hypervisor je software, který vám umožní pracovat a vytvářet několik virtuálních strojů na jednom počítači. Je to podobné jako když máte na jednom serveru několik virtuálních počítačů, které mají své vlastní vyhrazené množství místa na pevném disku, RAM a rychlost procesoru.
Sdílený Hosting
Pravděpodobně nejlevnější možnost webhostingu, která vám poskytne vaši vlastní doménu, sdílený hosting je nejvhodnější pro malé weby, které nedosahují velkou provoz. Po registraci v plánech sdíleného hostingu bude váš web sdílet prostor na jednom serveru s ostatními weby.
Aby byly věci efektivněji a poskytovaly levné možnosti hostingu, umístili společnosti poskytující webhosting několik uživatelů na jeden server. Existují servery, které mají více než 1 000 serverů. Pokud zvážíte, jak může každý uživatel mít několik webů na základě konkrétního plánu, který si vybral, uvědomíte si, že pouze jeden server může mít až 5 000 webů..
Cloudový Hosting
Cloudový hosting je v podstatě stejný s používáním serveru Virtual Private Server. Jediný rozdíl mezi cloudovým výpočtem a tradičním výpočtem je podobný rozdílu mezi používáním notebooku, když je připojen k síti nebo napájen z baterie. Pokud není přenosný počítač vybitý, je možné ho používat, dokud se baterie zcela nevybije. Při lehkém používání přenosného počítače, například při prohlížení pouze několika webových stránek nebo při použití jeho textového procesoru, vydrží baterie déle. Pokud však budete hrát hry náročné na procesor a grafiku, bude jejich kapacita vybíjet mnohem rychleji.
Jakmile je však zapojen, můžete notebook používat tak dlouho, jak chcete, protože jeho napájení pochází z hlavní sítě. Nezáleží na tom, jak moc ho používáte, protože váš laptop bude fungovat tak dlouho, jak chcete, protože jeho výkon pochází z rozsáhlé sítě.
Koncept cloudového výpočetní techniky je stejný jako přístup k velké síti serverů a tyto zdroje je možné používat podle vašich potřeb bez přerušení služby. Díky cloudové hostingu neexistuje způsob, jak by vám dojdou zdroje, i když máte gigantický web.
Dedikovaný Hosting Serveru
Při použití dedikovaného plánu hostování serveru nejsou problémové webové stránky nebo chybné kódování chybou někoho jiného, ale vaší vlastní, protože server využíváte pouze vy. Hned na začátku je výhodou dedikovaného hostingu to, že se nemusíte obávat, že jiné weby vyčerpají vaše zdroje, například to, co se děje v plánech virtuálního soukromého serveru.
Pokud máte vyhrazený plán, většina poskytovatelů vám umožní do jisté míry server přizpůsobit. Můžete si také zvolit typ a velikost paměti RAM, kterou bude server používat spolu se zbytkem hardwaru. Můžete také rozhodnout o operačním systému, na kterém bude server běžet. To znamená, že v případě potřeby můžete provést změny, které vám mohou velmi pomoci, pokud plánujete na serveru spustit speciální software.
Samoobslužný Webhosting
Jak naznačuje jeho název, tato forma webhostingu je typem, který si zcela uděláte sami. Zakoupíte servery a nakonfigurujete a nainstalujete každý software. Musíte se také ujistit, že se budou dělat zálohy, zajistit chlazení, aby se servery nepřehřáli, a mnoho dalších. Na základě svých potřeb prakticky vytváříte mini-datové centrum, které na svou činnost vyžaduje personál, hardware a prostor.
Je to podobné jako mít dedikovaný server, takže počítejte s tím, že pokud jde o zdroje, obloha je limit nebo váš bankovní účet. Můžete si koupit libovolný počet serverů a vytvořit si vlastní architekturu.
Znalost různých typů webhostingu vám usnadní a zjednoduší výběr toho správného, který vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.